Wolontariat- Ukraina

Odpowiadając na prośbę Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcję „Polakom na Ukrainie”.

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz okres zimowy stanowić będą ciężką próbę dla całej Ukrainy, ale także poważne wyzwanie dla Polaków zamieszkujących tereny, przede wszystkim wschodniej Ukrainy. Trwająca od wielu miesięcy wojna drastycznie wpłynęła na poziom życia obywateli Ukrainy, wśród których żyją dziesiątki tysięcy naszych rodaków, a ich sytuacja materialna z roku na rok ulega pogorszeniu.

Dlatego chcielibyśmy zorganizować zbiórkę produktów spożywczych, które trafią do polskiej społeczności z Mościsk, Myslatyc, Sambora, Łanowic oraz innych miejscowości.

W naszej szkole, zbiórka potrwa do końca bieżącego tygodnia, tj. do 9 grudnia 2022r.Zbieramy produkty z długim terminem przydatności do spożycia i środki higieny osobistej — lista w załączeniu.

Jeśli to możliwe, niech każda klasa, do piątku, gromadzi przyniesione produkty w swojej sali lub na zapleczu. Produkty można przynieść do sal: F1 lub E207. W piątek, wolontariusze odbiorą zebrane rzeczy z klas.

Paczka dla Ukrainy - lista produktów
Nazwa produktu
makaron
kasza (różne rodzaje)