Dzień pełen kultury

30 listopada uczniowie klas 7a i 7b spędzili w Krośnie. Celem ich wyprawy była wizyta w kinie Helios oraz zapoznanie z bogatą ofertą rynku księgarskiego.

Poważna i refleksyjna atmosfera filmu wojennego Orlęta. Grodno’39 umożliwiła bliższe spotkanie z historią widzianą oczami dwunastoletniego Leosia. Heroiczna walka mieszkańców Grodna budzi respekt współczesnego widza i ukazuje bohaterstwo najmłodszych.
Po projekcji był również czas na smaczny posiłek i zakup pięknych pamiątek. Na zakończenie odwiedziliśmy księgarnię, gdzie każdy wyszukał  sobie książkę, o której opowiadał w drodze powrotnej. Niektórzy wzbogacili swoje biblioteczki nawet o kilka nowych tytułów.
Ten dzień był wspaniałą okazją do kształtowania wszelkich postaw kulturalnych.
Opiekę nad uczniami sprawowali : p. K. Klimaszewska, p. M. Sądelska, p. B. Bodnar, p. K. Marciniak.

Monika Sądelska