: Konkurs plastyczny

Jesień w Polsce jest piękna…

Przypomniały o tym dzieci z klas 1 – 3 malując jesienne krajobrazy podczas konkursu plastycznego„Piękno polskiej jesieni”, który w ubiegłym tygodniu odbył się w naszej szkole.

Była to kolejna edycja konkursu pod wspomnianym tytułem, w której wszystkie dzieci zaprezentowały umiejętność posługiwania się farbami plakatowymi bądź akwarelowymi, z wykorzystaniem różnorodnych przyborów, od pędzli po patyczki kosmetyczne czy kawałki gąbki. Niektórzy z uczestników wykazali się dużym talentem plastycznym i pomysłowością w przedstawieniu tematu.

Efekty zmagań najmłodszych uczniów naszej szkoły, a zarazem autorów najlepszych, naszym zdaniem, prac możemy oglądać w holu głównym.

Zwycięzców wyłoniono w trzech grupach wiekowych. I tak, najwyższe miejsca wśród uczniów klas pierwszych zajęli kolejno: Oliwier Bochnak  (1 m.), Dominika Lip i Magdalena Lorenc (2 m.), Łucja Bojeczko i Eryk Skórka (3 m.) oraz Klara Ochała i Laura Płoucha (wyróżnienie).

W grupie drugoklasistów najpiękniejsze prace wykonali: Olena Shevelieva (1 m), Milena Bieda (2 m.), Aleksandra Lorenc i Kamila Baranowska (3 m.) oraz Maja Lech (wyróżnienie).

Wśród uczniów klas trzecich zwycięzcami konkursu zostali Jagna Mroczka i Filip Dmitrzak. Kolejne miejsca zajęli: Dominika Hostyńska i Zuzanna Osenkowska (2 m.), Lena Bojeczko i Natalia Bukowska (3 m.) oraz Maja Florczak i Urszula Zajdel (wyróżnienie).

Gratulujemy autorom nagrodzonych obrazów. Zapraszamy miłośników sztuk plastycznych do udziału w kolejnych konkursach,a wszystkich uczniów do obejrzenia  wystawy prac konkursowych.

Agata Nastała

Krystyna Stec - Lenart