X MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „MAŁY SUPERMATEMATYK” w SP 2 w Sanoku

W dniu 17 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku już po raz dziesiąty zorganizowano konkurs matematyczny dla uczniów klas I-III - „Mały Supermatematyk”.

Konkurs podzielony został na dwa etapy: konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.
W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 45 minut do rozwiązania 6 zadań, dostosowanych do kategorii wiekowej. Natomiast w konkursie drużynowym, w którym wystartowało 7 trzyosobowych drużyn, uczniowie zmagali się z zadaniami, które łączyły zabawę z umiejętnością logicznego myślenia, spostrzegawczością i techniką wykonywania działań na liczbach.  Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Zegarska, Karol Klimowicz i Karol Rąpała.

W konkursie indywidualnym - kategorii klas trzecich II miejsce zajęła – uczennica Aleksandra Zegarska z klasy 3a, a w konkursie drużynowym nasza szkoła zajęła również wysokie bo II miejsce. Nasza drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom, a każdy uczestnik – pamiątkowy dyplom
 i upominki.

Należy podkreślić iż zawody matematyczne objęły swoim zasięgiem szkoły z Sanoka i okolicznych miejscowości. Tym bardziej cieszymy się z wysokich miejsc naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów.

Mariola Kuczer-Burnatowska

Elżbieta Malinowska