Świetliczaki na tropie...przysłowia „ Wybierać się jak sójka za morze”

W ubiegłym tygodniu Świetliczaki zrealizowały kolejne zadanie z cyklu „Świetliczaki na tropie przysłów”.

Dzieci poznały znaczenie przysłowia „Wybierać się jak sójka za morze”. Przysłowie to wzięło swój początek w wierszu Jana Brzechwy „Sójka”, który wspólnie odczytaliśmy aby poznać przygody sójki i dowiedzieć się czy ostatecznie udało jej się dotrzeć do zamorskich krajów. Następnie dzieci wykonały ilustracje do wiersza. Przy okazji Świetliczaki poznały również sylwetkę Jana Brzechwy  - jednego z najpopularniejszych poetów piszących  dla dzieci i wykazały się sporą wiedzą na temat jego twórczości.

Zespół Wychowawców Świetlicy