ZIMOWE KLIMATY

To już drugi w tym roku szkolnym konkurs z cyklu „Pory roku pędzlem malowane”.

Dzieci z klas 1 – 3 zgromadziły się, aby wybranymi przez siebie technikami malarskimi lub – jak w przypadku trzecioklasistów – techniką collage’u, przedstawićto, co kojarzy im się z zimą.

Przy dźwiękach muzyki Antonio Vivaldiego, powstawały piękne zimowe krajobrazy górskie, polne i leśne, wiejskie i miejskie. Na obrazkach pojawiły się dzieci bawiące się na śniegu, a także zwięrzęta baraszkujące w białym puchu. Pięknie odbiły się od śnieżniej bieli czerwone korale jarzębiny. Jednemu z artystów temat pracy skojarzył się – i słusznie – z minionymi świętami i karnawałem. Komuś wyobraźnia podpowiedziała zimę barwną jak tęcza. Ktoś już zatęsknił za wiosennymi tulipanami…

Powstałe dziecięce prace zachwyciłynas – organizatorki konkursu. Podczas ich klasyfikowania brałyśmy pod uwagę wkład pracy dziecka, przedstawienie tematu, dojrzałość w posługiwaniu się narzędziami malarskimi, staranność i pomysłowość w wykorzystaniu różnorodnych materiałów przez uczniów klas trzecich. Na uwagę zasługuje, naszym zdaniem,wysokipoziom prac pierwszoklasistów.

Miejsca przyznawałyśmy w poszczególnych grupach wiekowych. I tak, pierwsze miejsce wśród uczniów klas pierwszych zajęli: Julian Lech, Fabian Pięciak i Karolina Skuza. Drugie miejsce przypadło Mai Pypeć, Szymonowi Ryfie i Zuzannie Śliwiak, natomiast miejsce trzecie – Milenie Krzysztopolskiej, Nikoli Nabywaniec i Olafowi Tokarskiemu. Wyróżnienie otrzymała praca Michała Waleszczyńskiego.

W drugiej grupie wiekowej zwyciężyły: Lena Ciętak, Aleksandra Jakima i Anna Obławska. Drugie miejsce przypadło Magdalenie Lorenc, Emmie Maślak oraz Marlenie Stadnik, z kolei trzecie miejsce zajęły: Klara Ochała, Karolina Stabryła i Amelia Świdurska.

Na szczególne uznanie zasługuje praca uczniów z klas trzecich, którzy podjęli się ukazania „Zimowych klimatów” techniką collage’u. W tej grupie pierwsze miejsce zajęła Milena Bieda, drugie -  Alicja Terebecka i Aleksandra Zegarska, a trzecie – Łukasz Buczek.

Nagrodzone prace konkursowe obejrzymy wkrótce na wystawie w holu głównym szkoły.

A my za kwartał zapraszamy na WIOSENNE MALOWANIE.

Agata Nastała i Krystyna Stec - Lenart