Coraz bliżej święta…

…więc również uczniowie klasy 2a rozpoczęli przygotowania do tego długo oczekiwanego czasu.

Jeśli chcemy coś dobrze przeżyć, warto najpierw zdobyć wiedzę na dany temat.  I tak zapadła decyzja o realizacji projektu pod hasłem „Boże Narodzenie”. Jego pomysłodawcami byli twórcy naszego podręcznika, natomiast szczegóły opracowaliśmy sami.

Jednym z pierwszych działań było przygotowanie kart świątecznych opatrzonych życzeniami. Pomocą służyła pani Kamila Zajączkowska, która wprowadziła dzieci w świat DIY, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i materiałów. Dalej było utrwalenie adresowania kopert, wycieczka do urzędu pocztowego i wysłanie przesyłki do własnego domu.

Kolejny etap projektu, to stworzenie komiksów w oparciu o minione wydarzenia.

14 grudnia to dzień wycieczki do Muzeum Budownictwa Ludowego i udział w zajęciach, podczas których dzieci zapoznały się z tradycją dekorowania domów w okresie Bożego Narodzenia. Podczas warsztatów plastycznych każde z dzieci wykonało tradycyjne papierowe zabawki na choinkę.

Teraz kolej na przygotowanie sali lekcyjnej. Oprócz tradycyjnej choinki, stworzyliśmy też  inne dekoracje. I tu również z pomocą (i pomysłem) pospieszyła pani Kamila oraz pani Bożena. Oprócz innych ozdób, dzieci z dużym zaangażowaniem sklejały miniaturowe domki (Michał i Alex wyraźnie w tym przodowali).

Dalsze działania w ramach omawianego projektu, to śpiewanie kolęd, poznawanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem w Polsce i w kilku innych krajach oraz zasad savoir vivre przy stole.

I nareszcie, 22 grudnia, spotkamy się przy wspólnym stole i z opłatkiem w dłoniach składamy sobie nawzajem życzenia, śpiewamy kolędy. Są też potrawy wigilijne, o które zatroszczyli się rodzice.

Jest to z pewnością przedsmak prawdziwej Wigilii, tej przeżytej w domach z najbliższymi.

Klasa 2a życzy wszystkim

Wesołych Świąt!