Wizyta uczniów Sp4 w sanockim DPS "Światło nadziei" Caritas.

W poniedziałkowy poranek uczniowie klasa 5b i 2 uczennice z 7a pod opieką księdza Łukasza Staszewskiego i pani Katarzyny Gaworecki wyruszyli na spotkanie z podopiecznymi DPS w Sanoku.

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej  przebiegła w bardzo radosnym nastroju. Na początku przywitał nas ciepło dyrektor ośrodka pan Piotr Kobiałka. Zaprowadził nas do przepięknej kaplicy, w której spędziliśmy kilka minut słuchając opowieści o tym, jak funkcjonuje ośrodek i co się w nim znajduje. Później udaliśmy się na spotkanie z podopiecznymi tego miejsca. Przy akompaniamencie gitary uczestnicy spotkania muzykowali i wymieniali doświadczenia związane ze zwyczajami szkolnymi i świątecznymi. Dzieci zaśpiewały kilka piosenek, zadawały pytania o dzieciństwo, czasy młodzieńcze i zwyczaje świąteczne. Pensjonariusze byli bardzo wdzięczni za mile spędzony czas z uczniami naszej szkoły. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki.

Ksiądz Łukasz Staszewski i Katarzyna Gaworecki