Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby.”

We wtorek 5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - święto wszystkich, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas, aby pomagać potrzebującym.

Z tej okazji w klasach 3a i 3b zostały przeprowadzone lekcje pokazujące istotę wolontariatu i możliwości działań wolontariuszy. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat różnych fundacji czy akcji charytatywnych prowadzonych w Polsce m. in. WOŚP, DKMS, Szlachetna Paczka. Uczniowie znali również akcje charytatywne prowadzone w naszej szkole (Góra grosza, zbiórka nakrętek / karmy dla zwierząt itp). Na pytanie czy chcieliby w przyszłości dołączyć do Szkolnego Koła Wolontariatu – większość była zdecydowanie na tak!

Na koniec każdy uczeń wykonał rysunek ilustrujący w jaki sposób możemy pomagać innym oraz „pomocną dłoń”, na której zapisane zostały cechy dobrego wolontariusza.

Ewelina Kita

Elżbieta Malinowska