MIKOŁAJKI 2023 W KLASACH 1 – 3

Mikołaj wyraźnie nie mógł się doczekać swojego święta i pojawił się we wszystkich klasach edukacji wczesnoszkolnej już 5 grudnia.

Małym dzwoneczkiem przed każdą z klas obwieszczał przybycie. I wkraczał z workiem, torbą lub pudłem wypełnionym po brzegi prezentami. Dech zapierał widok biskupiej mitry, czerwonego ornatu i długiej, białej brody. I tylko głos wydawał się niektórym jakby znajomy…

Emocje sięgały przysłowiowego zenitu za każdym razem, gdy  Święty zapraszał na środek kolejne dziecko po odbiór niespodzianki, okraszonej miłym słowem.

Najprzyjemniejsze było oczywiście rozpakowanie szeleszczących celofanów i kolorowych papierów. A tam - zabawki, gry, słodycze, a nawet… bilety do kina! Te ostatnie otrzymały dzieci z klas 1a i 3b, więc imieniny Mikołaja świętowały nieco dłużej.

Wszystkie klasy przygotowały się do spotkania z długo wyczekiwanym gościem. Były mikołajkowe czapeczki na głowach, czerwone stroje, prace plastyczne przedstawiające Mikołaja, a nawet wierszyki i piosenki na powitanie miłego gościa. Z tej okazji zmienił się wystrój wszystkich klas i korytarzy w segmencie F.

Dziękujemy święty Mikołaju! Zapraszamy w przyszłym roku!

Uczniowie i nauczyciele klas 1 - 3