Dzień Kredki w Świetlicy szkolnej

22 Listopada w naszej Świetlicy obchodziliśmy Dzień Kredki – jednego z najprostszych,ale jednocześnie najważniejszych narzędzi artystycznych.

Świetliczaki poznały krótką historię kredki, dowiedziały się jakie są rodzaje kredek. Nie mogło obyć bez kultowej piosenki „Kolorowe kredki” w rytm której dzieci dopasowywały kredki do kolorowych kleksów rozłożonych w sali. Świetliczaki wykazały się także dużą pomysłowością i zręcznością budując wieżę z kredek. Na koniec wszyscy z zapałem strugali kredki i z powstałych strużyn tworzyli piękne obrazki.

To był bardzo wesoły dzień, a przed Świetliczakami jeszcze wiele takich zajęć,gdy będą mogły za pomocą kredek wyrazić to czują i o czym marzą. Tak jak w piosence:

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę

Kolorowe kredki bardzo lubią mnie

Kolorowe kredki, kiedy je poproszę

Namalują wszystko to, co chcę!”

Zespół Wychowawców Świetlicy