11 listopada w Świetlicy Szkolnej

11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym świętem dla wszystkich Polaków ponieważ upamiętnia odzyskanie suwerenności przez Polskę po 123 latach niewoli.

Z tej okazji dzieci z kl. 1a i 2a uczęszczające do świetlicy wzięły udział w spotkaniu z P. Edytą Szewczyk, które odbyło się w Izbie Regionalnej. Pani Edyta przybliżyła dzieciom historię z czasów gdy Polska nie istniała na mapach, a tylko w sercach Polaków. Świetliczaki z zainteresowaniem słuchały opowiadania p. Edyty , a na koniec odśpiewały Hymn Polski. Dzieci obejrzały również film „Baśka Murmańska” - o niedźwiedzicy polarnej wcielonej do szeregów I Korpusu Polskiego walczącego o odzyskanie niepodległości. Na koniec wykonały godła Polski z których powstała piękna świetlicowa gazetka.

Serdecznie dziękujemy P. Edycie Szewczyk za cenną lekcję historii, która na pewno przyczyniła się do rozwijania świadomości narodowej u naszych Świetliczaków.

Ewelina Pielech