SPEKTAKL ,, PROJEKT: MICKIEWICZ”

W dniu 8 listopada 2023 roku, klasy 5 i 6 udały się do SDK na spektakl teatralny ,, Projekt: Mickiewicz” prezentowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Celem wyjścia było nie tylko obejrzenie spektaklu, ale także zapoznanie się z kulturą i estetyką żywego słowa. Uczniowie mogli wysłuchać fragmentów ,,Pana Tadeusza”, m. in. koncertu Wojskiego, opisu burzy czy opisu matecznika. Przypomnieli sobie również omawiane już na lekcjach ballady: „Pani Twardowska” i „Powrót taty”. A to wszystko w przepięknej oprawie choreograficznej. Mieli także możliwość czynnie uczestniczyć w przedstawieniu pełniąc rolę jury i oceniając aktorów. Mamy nadzieję, że dzięki temu wyjściu, uczniowie utrwalą wiedzę zdobytą na lekcjach języka polskiego.

Elżbieta Malinowska