Zajęcia plastyczne kl.3b w ODK ,,Puchatek”

Dnia 6. 11. 2023r klasa 3b wraz z wychowawczynią Moniką Grządziel i Panią Elżbietą Malinowską wybrała się na zajęcia plastyczne do Osiedlowego Domu Kultury ,,Puchatek”.

Zajęcia poprowadził instruktor Pan Sebastian Brożyna. Na wstępie zapoznał uczniów z gatunkiem, jakim jest komiks. Opowiadanie nawet najprostszej historii przy pomocy rysunków to skomplikowana sprawa. Aby wiedzieć, jak zrobić to dobrze, warto zgłębić tajniki sztuki tworzenia komiksów. Zajęcia te były ku temu świetną okazją. W części praktycznej uczniowie wymyślali i zaprojektowali swoją historię, którą musieli zmieścić na 6-ciu stronach złożonej przez siebie książeczki. Następnie projektowali okładkę i plakat. Był to czas twórczej i wytężonej pracy, który bardzo szybko się skończył, co wywołało niemałe zdziwienie u uczniów. Serdecznie dziękujemy Panu Sebastianowi za ciekawy i profesjonalny sposób prowadzenia zajęć.

Monika Grządziel