SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO

W ubiegłym tygodniu w klasie 1a było SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO.

Rozpoczęliśmy od wielozmysłowego rozpoznawania i nazywania owoców.Przeprowadziliśmy degustację różnych odmian polskich jabłek. Na ich podstawie poznaliśmy budowę owocu, a dla utrwalenia wykonaliśmy pracę plastyczną. Rozmawialiśmyo zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest bardzo ważne dla rozwoju ciała i umysłu. Pracowaliśmy w grupach nad tworzeniem piramidy zdrowego żywienia. Postanowiliśmy również wykonać sałatki owocowe, które były dodatkiem do drugiego śniadania. Z wielkim zapałem obieraliśmy i kroiliśmy różnorodne owoce, wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Samodzielne przygotowanie deseru dało nam wiele satysfakcji. Kolorowe sałatki smakowały wyśmienicie!!! Nasze aktywności uświadomiły nam, że nasz organizm będzie dobrze funkcjonował, jeżeli obok dużej dawki ruchu zapewnimy mu odpowiednią porcję witamin, zawartych w zdrowym żywieniu.

Krystyna Stec Lenart