Udział w Projekcie „Świetliczaki na tropie...przysłów”

Świetlica szkolna to miejsce gdzie nie ma czasu na nudę, chętnie bierzemy udział w różnych aktywnościach i projektach. Dlatego też miło nam poinformować,że Świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ‘Świetliczaki na tropie… przysłów” organizowanym przez redakcję miesięcznika „Świetlica w szkole”. W akcji tej nasza Świetlica uczestniczy już po raz trzeci. Naszym zadaniem będzie wykonanie 12 spośród 30 zadań- wszystkie oczywiście dotyczą pięknych polskich przysłów.
Cele projektu:
wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia;
uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;
rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

Zespół Wychowawców Świetlicy