Dzień Edukacji Narodowej.

,,Całe Życie Jest Szkołą”

Jan ÁmosKomenský

W piątek 13 października 2023 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystej akademii brali udział nauczyciele, dyrekcja szkoły, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie klas I-III i przedstawiciele
z klas IV-VIII.

Po wprowadzeniu sztandaru Szkoły Podstawowej nr4 i odśpiewaniu hymnu państwowego i szkoły, odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas 3a i 3bpod kierunkiem pań: Marioli Kuczer-Burnatowskiej i Moniki Grządziel. O oprawę muzyczną zadbał pan Marek Dziok. Piękną scenografię przygotowały panie ze świetlicy szkolnej. Mali artyści poprzez program artystyczny wyrazili swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Uczniowie  piosenkami, wierszami i żartobliwą scenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Nie zabrakło też urzekającego układu tanecznego w wykonaniu grupki uczennic klas trzecich, które zaprezentowały się w tańcu kwiatów, do którego muzykę i choreografię opracowała pani Elżbieta Malinowska. Pod koniec uroczystej akademii uczniowie zaśpiewali 100 lat dla wszystkich nauczycieli i wręczyli laurki z życzeniami i słodkim upominkiem.

Następnie głos zabrał pan Dyrektor Marek Wojtowicz, który mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za trud          wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci, za dotychczasowe zaangażowanie, życząc jednocześnie  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela. Podziękowania za przygotowanie akademii skierował również do uczniów, ich opiekunów oraz tych nauczycieli, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.

Mariola Kuczer-Burnatowska