Spotkanie kl. 2a i 2b z autorem książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Książka to najlepszy przyjaciel człowieka.

Cyceron

W poniedziałek 18 września klasy 2a i 2b pod opieką wychowawców miały okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim, w ramach realizacji programu wspierającego czytanie „Podróże małe i duże. Z Gór Słonnych na Mount Everest”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sanoku.

Autorka, Pani Joanna Jagiełło na spotkaniu wokół swojej książki „Wyprawa Kon-Tiki” przybliżyła dzieciom ciekawą historię wyprawy Kon-Tiki o przyjaźni, odwadze i spełnianiu marzeń. Dowiedzieliśmy się jak wygląda proces produkcji książki(tekst, ilustracje, okładka, druk), oraz co sprawia największą radość przy pisaniu, a co sprawia problemy.

Pisarka czytając fragmenty książki zwróciła uwagę, jak ważne jest w życiu człowieka spełnianie marzeń. Każdy ma przecież marzenia... Jej wielkim marzeniem było pisanie książek i udało jej się je spełnić. Dlatego warto w siebie wierzyć i mieć w życiu odwagę do spełniania swoich zamierzeń.

Magda Rakoczy