Wycieczka do Zagórza

Wycieczka do Zagórza, w której wzięli udział uczestnicy innowacji Historia, kultura i sztuka miasta Sanoka, była doskonałą okazją do zapoznania się z dziejami zagórskiego Mariemontu.

Ruiny klasztoru wpisane do rejestru zabytków dają możliwość kontaktu z historią i przyrodą wspaniale korespondującą z lokalizacją warowni zakonu. Karmelici bosi odegrali ważną rolę w przeszłości regionu. Uczniowie wspięli się na wieżę widokową, odpoczywali w ogrodzie, aby w końcu przeżyć wspaniałą przygodę w Centrum Kultury Foresterium. Tutaj wraz z zakonnikami zwiedzili dziedziniec klasztorny, przysłuchiwali się nieszporom, ucztowali w refektarzu. Spacer do celi mnicha oraz galerii obrazów wraz z przewodnikiem dopełnił wizytę w klasztorze.
Podczas wyprawy był również czas na smakołyki, lody oraz pamiątki.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie M. Sądelska oraz K. Zajączkowska.