Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

W dniu 2 czerwca w naszej Szkole został zorganizowany Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Klas Trzecich.

Do rywalizacji z naszymi trzecioklasistami zgłosiły się: Szkoła Podstawowa w Trepczy, Szkoła Podstawowa nr 6 w Sanoku, Szkoła Podstawowa nr 8 oraz Szkoła Podstawowa nr 9. Ogółem w konkursie wzięło udział15 trzecioklasistów. Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Josz, Anastazja Zych oraz Lena Bojeczko. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwsza część konkursu (indywidualna) polegała na rozwiązaniu testu gramatyczno – leksykalnego. Część druga to rywalizacja grupowa - trzecioklasiści zmagali się z quizem dotyczącym wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. W etapie indywidualnym zwyciężyło ex aequo dwóch uczniów reprezentujących SP 9. Drugie miejsce, również ex aequo, zajęły uczennice SP 8  oraz SP 9. Na ostatnim miejscu podium stanął uczeń SP 8.Rywalizację zespołową wygrała Szkoła Podstawowa w Trepczy. Tuż za nimi uplasowały się  ex aequo SP 6 i SP 9, zaś trzecie miejsce zajęła SP 8 wyprzedając naszych trzecioklasistów jedynie o jeden punkt.Gratulujemy wszystkim trzecioklasistom niesamowitej wiedzy językowej i dziękujemy nauczycielom za chęć udziału w konkursie. Zapraszamy za rok!

Magda Wijas