DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 2A

Dnia 1 czerwca 2023r. z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klasy 2A wraz z opiekunami p. Mariolą Kuczer- Burnatowską i p. Ewą Wolańską, wybrali się na pieszą wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego.

Dzieci uczestniczyły tam w warsztatach piekarniczo – cukierniczych w zabytkowej piekarni SEZONOWO. Zwiedzanie piekarni rozpoczęło się od największej atrakcji – zabawy w piekarza przy wielkim wspólnym stole. Zanim dzieci rozpoczęły pracę z ciastem, pan piekarz zapoznał ich z poszczególnymi fazami pieczenia chleba, urządzeniami potrzebnymi do procesu wyrobienia i wypiekania chleba. Następnie każde dziecko otrzymało po 4bryły drożdżowego ciasta i zaczęły się ciekawe zajęcia własnoręcznie wykonywanej chałki. Duże wrażenie wywarł na dzieciach ogromny piec do wypiekania opalany drewnem, do którego piekarz włożył chałki. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie  Rynku Galicyjskiego, wybranych budynków mieszkalnych. Dzieci mogły zobaczyć, jak żyli ludzie w tamtych czasach i czym się zajmowali. Na zakończenie wycieczki dzieci ponownie udały się do piekarni i zabrały ze sobą wypieki aby pochwalić się rodzinie i poczęstować nimi najbliższych. Przed powrotem do szkoły dzieci degustowały niespodzianki z McDonald'a  zamówione przez rodziców z okazji ich święta.

Mariola Kuczer-Burnatowska