Zajęcia 3b w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku

Jak powstaje plotka? Dlaczego ludzie lubią plotkować? Czy plotka może skrzywdzić?

W dniu 31 maja 2023 r., na te i inne pytania odpowiadali uczniowie kl 3b na lekcji bibliotecznej , po wysłuchaniu czytanego przez Panią bibliotekarkę opowiadania Madonny pt. “Jabłka pana Peabody`ego”. Uczniowie chcieli, żeby morał opowiadania długo pozostał w ich  pamięci, dlatego wspólnie rozrzucili  po stole malutkie papierki, podobnie jak w tekście książki rozrzucone zostały pióra. Następnie dzieci zbierały wszystkie kawałeczki do jednego pudełka. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że faktycznie niezwykle trudno jest je pozbierać, tak samo, jak naprawić szkodę wyrządzoną rozpuszczeniem plotki.
Kolejną ciekawą częścią zajęć było wspólne  rysowanie plotki oraz szukanie
w słownikach definicji plotki. Wszyscy poradzili sobie doskonale z tym zadaniem.
 Zajęcia miały uzmysłowić uczniom, jak przykre i nieodwracalne konsekwencje może mieć plotka oraz jak ważna jest odpowiedzialność za słowa.

Dziękujemy za miłe spotkanie.

Elżbieta Malinowska.