Cała prawda o artystach.

Jakie tajemnice skrywa pracownia artystyczna? Czego potrzebuje malarz, aby stworzyć dzieło, z którego będzie zadowolony ?

Gdzie szukać inspiracji do tworzenia? Odpowiedzi na te i inne pytania szukali uczestnicy innowacji pedagogicznej prowadzonej przez panie: E.Szewczyk i M. Sądelską. Uczniowie skorzystali z zaproszenia wspaniałych twórców znanych na sanockiej arenie artystycznej  : Tomka Mistaka i Daniela Białowąsa, i pewnego majowego popołudnia  udali się do ich atelier. Już od samych drzwi zaskoczyło ich jedno- artystyczny nieład ;) Po powitaniu i  zapoznaniu się z gospodarzami wysłuchali relacji  panów na temat ich niezwykłej pracy. Artyści chętnie dzielili się nieznanymi młodym gościom tajnikami ich pasji. Był również czas na zadawanie pytań i tutaj także panowie chętnie snuli opowieści dotyczące sztuki malarskiej. Miłym zaskoczeniem była dla nas obecność redaktor Edyty Wilk, która poinformowała nas o tym, że zostaniemy bohaterami artykułu. Zwieńczeniem spotkania były pamiątkowe zdjęcia oraz drobne upominki przekazane przez malarzy.

Monika Sądelska
Edyta Szewczyk