Międzyszkolne Zawody Matematyczne.

W dniu 11 majaw Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Kingi w Sanoku odbyły się Międzyszkolne Zawody Matematyczne.

Brali w nich udział uczniowie klas I-III ze szkół powiatu sanockiego i bieszczadzkiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karol Klimowicz – klasa 1b, Aleksandra Zegarska – klasa 2a oraz Filip Dmitrzak – klasa 3a. Zawody podzielone były na dwa etapy: konkurs indywidualny, a następnie rywalizacje drużynowe. W konkursie indywidualnym uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali 6 zadań, dostosowanych do kategorii wiekowej.  W  kategorii klas pierwszych – Karol Klimowicz zajął II miejsce, natomiast w kategorii klas trzecich – Filip Dmitrzakzajął I miejsce i zdobył tytuł „MAŁEGO SUPERMATEMATYKA”.Do konkursu drużynowego przystąpiło 7 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z siedmioma zadaniami. Podczas tych rywalizacji należało wykazać się umiejętnością sprawnego liczenia, szacowania, a przede wszystkim współpracy w zespole. W ostatecznej klasyfikacji zmagań drużynowych nasi uczniowie zajęli III miejsce. W nagrodę otrzymali puchar, dyplomy i upominki.

SERDECZNIE IM GRATULUJEMY!!!