LEKCJA HISTORII W IZBIE PAMIĘCI KS. ZDZISŁAWA JASTRZĘBIEC PESZKOWSKIEGO.

W piątkowe popołudnie w ramach godziny wychowawczej uczniowie klasy 7a Ksawery i Stanisław wraz z wychowawcą klasy p. Katarzyną Klimaszewską odwiedzili Izbę Pamięci poświęconą Księdzu Zdzisławowi Jastrzębiec -  Peszkowskiemu, która znajduje się przy kościele pw. Chrystusa Króla w Sanoku.

Nasza przewodniczką była p. Krystyna Chowaniec wieloletnia komendantka harcerskiego Hufca Ziemi Sanockiej. Pani Krystyna poświęcając swój czas opowiedziała nam o życiu Księdza Zdzisława i pokazała pamiątki, które dotyczyły Jego osoby. Uczniowie mieli okazje  usiąść na kanapie, na której siedział sam ksiądz Peszkowski a także wpisać się do księgi pamiątkowej. Była to niezapomniana i pełna wrażeń wypełniona wspomnieniami o życiu Księdza żywa lekcja historii.  Ksiądz Peszkowski był niezwykłym człowiekiem, który zapisał się w pamięci Polaków przede wszystkim jako głosiciel prawdy o Zbrodni Katyńskiej: był kapelanem Rodzin Katyńskich i Rodzin Pomordowanych na Wschodzie.Nasza szkoła powinna być dumna mając za patrona tak wielkiego Polaka a zarazem Sanoczanina jakim był Ksiądz Zdzisław Jastrzębiec- Peszkowski.

Klimaszewska Katarzyna