Lekcja terenowa w oczyszczalni ścieków w Sanoku.

W poniedziałek dniu 22 maja 2023r. klasy 7a i 7b  pod opieką Katarzyny Klimaszewskiej i Magdaleny Hetman – Rakoczy udały się na zajęcia do oczyszczalni ścieków.

Celem lekcji terenowej w oczyszczalni było zapoznanie uczniów z procesami oczyszczania wody.

Po oczyszczalni oprowadził nas pan Adam, który opowiedział nam o funkcjonowaniu tego obiektu. Młodzież miała okazję obejrzeć urządzenia biorące udział w oczyszczaniu zanieczyszczonej wody. Na terenie oczyszczalni zwiedziliśmy również dyspozytornię oraz laboratorium.

Była to ciekawa lekcja terenowa podczas, której na własne oczy mogliśmy zobaczyć funkcjonowanie tak bardzo ważnego dla człowieka miejsca gdzie poprzez oczyszczanie mechaniczne, chemiczne i biologiczne ścieków  otrzymujemy w 97% czystą wodę, która następnietrafia do  rzeki San.

Budowanie tego typu obiektów sprawia, że do rzek trafia mniej zanieczyszczeń. Musimy pamiętać o tym, że rzeki są miejscem ujęcia wody pitnej dla ludzi.

DLATEGO CZYSTA RZEKA RÓWNA SIĘ ZDROWY CZŁOWIEK!!!

Katarzyna Klimaszewska