KONKURS RECYTATORSKI klas drugich i trzecich

8 maja 2023r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Co wychodzi Ci na zdrowie – dziś poeta Wam opowie”.

Uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali wiersze znanych i mniej znanych poetów o tematyce prozdrowotnej. Na poważnie lub z humorem przypomniano, jak ważne dla naszego zdrowia jest właściwe odżywianie, a także higiena i ruch.

Podczas prezentacji oceniano dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe oraz interpretację utworów.

Spośród uczniów klas drugich jury najwyżej oceniło recytację Aleksandry Zegarskiej z klasy 2a. Drugie miejsce w tej grupie wiekowej zajęła Liliana Krowiak, trzecie - ex aequo: Milena Bieda i Oliwia Stróżowska.

Wśród uczniów klas trzecich I miejsce zajęła uczennica klasy 3b -Lena Bojeczko, drugie –Dominika Hostyńska i Anastazja Zych (obie z klasy 3a), natomiast trzecie - Barbara Orzechowska i Gabriela Śmietana, również uczennice tej samej klasy. Komisja wyróżniła recytację Oliwii Sieroty.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły Agata Nastała i Krystyna Stec – Lenart.