Wystawa malarstwa Jolanty Jastrzębskiej- Jakiel

Biuro Wystaw Artystycznych umożliwia udział w wernisażach, zajęciach plastycznych, maratonach filmowych czy innych imprezach kulturalnych.

Od czasu do  czasu i  my tam bywamy. Ostatnio wybraliśmy się, aby podziwiać obrazy autorstwa pani Jolanty Jastrzębskiej- Jakiel. Artystka posługuje się akwarelami, tworząc piękne pejzaże, impresje, ulotne kadry rzeczywistości z wykorzystaniem „Światło cienia”.  Pan Szymon Szczepkowski- sanocki malarz, pracownik BWA powitał nas i zaprezentował sylwetkę mistrzyni pędzla, po czym rozpoczęliśmy „przyglądanie się” pracom malarki. Ożywione dyskusje i próby odczytania dzieł były dla nas doskonałym czasem kontaktu ze sztuką. Wielu próbowało zmierzyć się ze swoją wyobraźnią i przekroczyć jej granice.
Tradycyjnie wracaliśmy, spacerując uliczkami pięknego Królewskiego Miasta:) pomimo deszczu i niezbyt przychylnej pogody.

Monika Sądelska
Edyta Szewczyk