ŚRÓDROCZNY TURNUS KLASY 3A W RYMANOWIE ZDROJU

W dniach 3 – 5 kwietniaklasa 3awraz z wychowawcami: Krystyną Stec-Lenart
i Joanną Šlapák wyjechała do Domu Wczasów Dziecięcych do Rymanowa Zdroju
na śródroczny turnus, by przeżyć wielka przygodę.

Uczniowie uczestniczyli w zupełnie odmiennej formie zdobywania wiedzy i umiejętności. Odbywało się to poprzez udział
w różnorodnych zajęciach: przyrodniczych, historycznych, muzycznych, tanecznych, plastycznych, integracyjnych. Okazało się, że nikt nie miał czasu na nudę. Każde zajęcia były kreatywne i przynosiły dużo emocji, a tańce dawały pozytywną energię i zintegrowały cały zespół.
Trzecioklasiści brali udział również w wielu konkursach przygotowanych przez organizatora turnusu, m.in.: oryginalny strój i najciekawsze zaprezentowanie się podczas balu przebierańców, najładniej zaśpiewana piosenka, koło fortuny, randka w ciemno. Za udział we wszystkich konkursach, pełnienie dyżuru w jadalni, utrzymanie czystości w sypialni oraz uczestnictwo w zabawach towarzyskich uczniowie otrzymali dyplomy. W czasie tych kilku dni poznaliśmy historię Rymanowa Zdroju – urokliwego zakątka Polski, gdzie panuje sprzyjający zdrowiu mikroklimat. W ramach spaceru po sanatoryjnym miasteczku udaliśmy się do pijalni wód mineralnych. Porównywaliśmy smaki „Celestynki”, „Tytusa” i „Klaudii”.
Dla wszystkich wyjazd ten był niezapomnianym przeżyciem, a także okazją, by lepiej poznać swoją klasę. Bawiliśmy się świetnie! Wspólna przygoda na dobre zapadła w naszej pamięci, będziemy ją mile wspominać. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z takiej formy wypoczynku połączonego z nauką.

Krystyna Stec-Lenart