„Zdrowie jest najważniejsze”

W dniu 30 marca 2023r. dziewczęta z klas 7a i 7b uczestniczyły w ciekawych warsztatach pod hasłem „Zdrowie jest najważniejsze”.

Organizatorem warsztatów, które odbyły się w sanockim Klubie Górnik, była Medyczna Szkoła Policealna w Sanoku (Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku).

W trakcie warsztatów, dziewczęta poznały tajniki zabiegów pielęgnacyjnych, masażu dłoni oraz poszczególnych segmentów ciała. Miały też możliwość samodzielnego wykonania naturalnych kosmetyków, bazując na fachowym sprzęcie farmaceutycznym.

Organizatorzy umożliwili uczestnikom wykonanie pomiaru ciśnienia, poziomu glukozy, prowadzenie ćwiczeń na defibrylatorze i fantomie w ramach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zadbali również o ciekawy przekaz wiedzy na temat nowotworów skóry (akademia czerniaka) oraz nowotworów piersi (pokaz techniki samobadania piersi).

Na zakończenie warsztatów dziewczęta wykonały różnymi technikami kolorowe pisanki. Od organizatorów otrzymały drobne upominki w postaci naturalnych mydełek i wykonanych przez siebie kremów.

Opiekunowie: Aleksandra Czech i Katarzyna Gaworecki