Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w pływaniu sztafetowym i indywidualnym dziewcząt i chłopców

W dniu 21.03.2023r., na obiektach Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku, odbył się          Półfinał Wojewódzki w pływaniu sztafetowym i indywidualnym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

Rywalizacja między szkołami przebiegała w formie sztafet 6 x 25 m stylem dowolnym.
        W półfinale dziewcząt startowało 11 zespołów z kilku powiatów. Spośród sanockich szkół startowały: SP1, SP2, SP3, SP4, SP, SP9 oraz SP Lesko, ZSS SMS z Ustrzyk Dolnych, ZSP Zagórz
i SP1 Zagórz.
                                Naszą szkołę reprezentowały:

Anna Kluc (7a), Maja Wanielista (6b), Urszula Ząbkiewicz (5a), Oliwia Zychowicz (6a),
    Nikola Bułdys (6b), Nikola Stoncel (6c), Aleksandra Tymoczko (6a) ®

W klasyfikacji końcowej drużyna SP4 zajęła VIII miejsce z czasem 2:12,80 sek.

Do rywalizacji indywidualnej, przystąpiły 3 uczennice: Maja Wanielista, Anna Kluc i Nikola Stoncel, które spróbowały swoich sił na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Wyniki dziewcząt: Anna KlucV miejsce z czasem 0:38,23,
                               Maja Wanielista VIII miejsce z czasem 0:39,10
                               Nikola StoncelXIX miejsce z czasem 0:48,84.

W półfinale chłopców startowało 10 drużyn. Spośród sanockich szkół: SP1, SP2, SP3, SP4, SP8 oraz SP Lesko, ZSS SMS z Ustrzyk Dolnych, SP1 Ustrzyki Dolne, SP1 Zagórz, ZSP Zagórz. Naszą szkołę reprezentowali:

Dawid Kmiotek (6a), Gabriel Miszczyszyn (6c), Biłas Bartosz (5a), Łożański Bartosz (5a)
Mrugała Mikołaj (5a), Niemczyk Michał (5a),Dziuban Adam (5a) ®

W klasyfikacji końcowej drużyna SP4 zajęła VII miejsce z czasem 2:07,87 sek.

Do rywalizacji indywidualnej na dystansie 50 m stylem dowolnym przystąpił Dawid Kmiotek, który z czasem 0:34,62 sek. zajął III miejsce.

Opiekunowie: Ryszard Długosz, Aleksandra Czech