Lekcja muzealna.

Obyś cudze dzieci uczył- tak brzmiał temat zajęć, jakie odbyły się w Muzeum Budownictwa Ludowego.

Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 6a, którzy nie tylko przeszli swoisty kurs kaligrafii, ale zapoznali się również z historią pisma. Mieli możliwość obejrzeć szkolną wyprawkę sprzed 100 lat, a także spróbować pisać na tabliczkach z użyciem rysika. Poza tym posługiwali się gęsim piórem, drewnianym  oraz wyposażonym w stalówkę. Przekonali się również, jak bardzo trzeba się starć, aby unikać kleksów. Wzorniki pozwoliły im  zaprzyjaźnić się z literkami i cyframi, które później wykorzystali przy tworzeniu własnych tekstów.
Ta podróż w czasie pozwoliła na odkrycie wielu talentów i zachęciła do większej dbałości w codziennej  pisowni.
Opiekę nad uczniami sprawowały: M. Sądelska i J. Chrobak.

M. Sądelska