Szczęście Mikołajka. Skąd się bierze radość?

Kto z nas nie czytał kiedykolwiek o przygodach Mikołajka?

Z pewnością wielu pamięta grupę niesfornych chłopców- Mikołajka i jego przyjaciół, którzy bawią,i wzruszają nawet dorosłych.
Produkcja francusko - luksemburska to przykład doskonałej animacji, która z jednej strony prezentuje przygody tytułowego bohatera, z drugiej natomiast nawiązuje do niezwykłej przyjaźni Renégo Goscinnego oraz Jeana-Jacques’a Sempégo. Film został zaprezentowany podczas festiwalu w Cannes, ponieważ otrzymał aż 3 nominacje, natomiast w Polsce jest dostępny od parunastu dni. Gdy wiec okazało się, że możemy obejrzeć dzieło uznane za najlepszy film animowany, bez wahania ruszyliśmy do kina. Obraz dzieciństwa, o jakim marzyli twórcy postaci, a także szczęśliwe i  spełnione życie rodzinne również dzisiaj bywają traktowane jako te, które zdarzają się tylko w filmach… „Ożywione”ilustracje Sempégo, odpowiednia dawka humoru i język postaci to tylko niektóre czynniki pozytywnie zachęcające do zapoznania z filmem. My- byliśmy, widzieliśmy i gorąco polecamy!

Monika Sądelska
Edyta Szewczyk