Konkurs recytatorski Powstanie Styczniowe w poezji.

Z okazji 160 rocznicy Powstania Styczniowego Stowarzyszenie Wychowawców Eleusis i ZS5 przy  współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku zorganizowało konkurs recytatorski.

17 lutego miały miejsce przesłuchania, podczas których naszą szkołę reprezentowali: Olga Górzan, Lena Oryszczak, Gabriela Kędra, Amelia Sumara, Ewelina Tomczewska( opiekun- p. Iwona Barszczewska- Menio) oraz Mateusz Wiśniowski (opiekun- p. Monika Sądelska). Kontynuacją projektu było wydarzenie, które miało miejsce 24 lutego w Sanockim Domu Kultury. Tego dnia odbyła się sesja naukowa, w której uczestniczyły klasy 6b i 7a wraz ze swoimi wychowawczyniami : p. Krystyną Bukowską i Katarzyną Klimaszewską, uczestnicy konkursu ,opiekunki recytatorów oraz Dyrektor Szkoły - pan Marek Wojtowicz. Spotkanie uświetniła Drużyna Harcerek i Harcerzy Żuawi z Rzeszowa . Zaprezentowane zostały także stroje z epoki oraz broń, którą się wówczas posługiwano. Oczekiwanym punktem spotkania było ogłoszenie wyników konkursu,do którego przystąpiła spora grupa uczniów z Sanoka i okolic. Nasza szkoła może świętować, bowiem uczeń klasy 7a zajął 3 miejsce.( przyp.to już drugi sukces recytatorski Mateusza w tym roku szkolnym).
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy.  Mateusz zaś wykonał jeden z przygotowanych wierszy.
To było niezapomniane świętowanie.

Monika Sądelska