21 lutego obchodzimy szczególne święto- Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Dzień ten jest wspaniałą okazją do zwrócenia nam wszystkim uwagi, jak wielką rolę odgrywa on w naszym życiu , a jak często niewiele robimy, aby o niego zadbać. W zasadzie każdy może- wystarczy pięknie mówić, więcej czytać, unikać zapożyczeń i innych niepotrzebnych słów.
Z tej okazji uczniowie klas 4-8 przygotowali okolicznościowe plakaty, a w Szkolnej Izbie Regionalnej przez kilka dni miało miejsce czytanie dzieł Adama Mickiewicza- a w szczególności Ballad i romansów. Każda lekcja wiązała się z przypomnieniem krótkiej notki biograficznej, a kluczowym punktem spotkania było czytanie wybranych i ulubionych utworów przez uczniów oraz nauczycielki języka polskiego, panie: E.Szewczyk, M. Piecuch i M. Sądelską.

Monika Sądelska