Lekcja w izbie regionalnej.

We wtorek,  7 lutego uczniowie kl.1b odwiedzili izbę regionalną w naszej szkole.

Dzieci miały okazję dowiedzieć sie , jak  wyglądało życie ludzi dawno, dawno temu i porównać je z życiem ludzi w  obecnych czasach. Dzieci oglądały zgromadzone przedmioty, które ludzie używali przy wykonywaniu różnych prac związanych z obowiązkami domowymi. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści pani Edyty Szewczyk, która ciekawie opowiadała im o jakże niełatwym życiu ludzi w dawnych wiekach. Zajęcia w izbie regionalnej były kontynuacją zajęć szkolnych na których pierwszoklasiści uczyli się o wynalazkach, które miały ogromne znaczenie dla postępu technicznego i rozwoju ludzkości. Pierwszaki na pewno jeszcze skorzystają z zajęć w izbie regionalnej, która jest skarbnicą wiedzy o naszej przeszłości.

M. Nabywaniec