Bóg się rodzi.

W okresie świąt Bożego Narodzenia tradycją stało się organizowanie jasełek czyli widowisk ilustrujących narodziny Jezusa, spisek Heroda oraz przybycie Orszaku Trzech Króli.

Uczniowie klas 2b i 5b znakomicie poradzili sobie z przygotowaniem wspaniałego spektaklu. Zadbali o piękne i oryginalne stroje, opanowali role ,zaśpiewali kolędy i pastorałki oraz najlepiej jak tylko potrafili, zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie na scenie. Nie pominęli także przywoływanego często wątku walki dobra ze złem.
Jasełka w Polsce znane już były w XIV wieku i jako teatralne widowiska funkcjonowały w formie misterium. To wspaniałe, że tradycja  przybliżania Narodzenia Pańskiego zachowała się do dnia dzisiejszego i jest podtrzymywana.
Serdecznie gratulujemy aktorom i państwu : A. Leicht , J. Šlapak oraz M.Dziokowi, którzy pracując z uczniami, zapewnili nam udział w spotkaniu wypełnionym świąteczną i radosną atmosferą.

Monika Sądelska