„ Witajcie w nowej bajce…”- czyli wyprawa do kina klasy 4a i 4b.

Po raz pierwszy uczniowie klasy 4a i 4b spotkali się baśniową Akademią i niezwykłym profesorem Ambrożym Kleksem w czasie omawiania lektury autorstwa J. Brzechwy. Podczas lekcji udało się też obejrzeć pierwszą filmową wersję tej opowieści z roku 1984, z niezapomnianym Piotrem Fronczewskim w roli szalonego profesora z piegami. Kolejnym spotkaniem z kolorowym światem pana Ambrożego była projekcja najnowszej wersji „ Akademii pana Kleksa”, na którą wybrali się uczniowie klas 4a i 4b wraz z wychowawczyniami. Nowa wersja filmu, mimo iż odległa od wcześniejszej, bo przedstawia inną, współczesną Akademię z uczniami z całego świata, a główną bohaterką jest dziewczynka, nie traci nic ze swojej barwności i urokliwości. Nowa "Akademia..." to zupełnie odmienny od pierwszej wersji film, wychodzący naprzeciw dzisiejszemu młodemu widzowi, jednak podobnie jak książka i wcześniejsza ekranizacja- bawi, uczy, wzrusza. Jednym słowem warto było wybrać się do kina.

Klasa 4a i 4b z wychowawczyniami