Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 r. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Klasy trzecie przyłączyły się do światowych obchodów DBI poprzez uczestnictwo w lekcji online prowadzonej przez pana Łukasza Wojtasika z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Uczniowie zapoznali się z pięcioma zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu śledząc losy internetowych bohaterów w podobnym wieku – Sieciaków. Wspólnie z 16 tysiącami uczniów z całej Polski rozwiązywali quizy i krzyżówki prezentowane przez prowadzącego. Lekcja na pewno zostanie na długo w pamięci uczniów!
Katarzyna Gąska