DZIEŃ KOTA

Koty swoimi niezwykłymi cechami fascynują nas od wieków, od czasów faraonów. Nic dziwnego, że te niesamowite stworzenia doczekały się swojego święta, które obchodzimy 17 lutego. Wraz z mruczkami świętowali także ich miłośnicy, których nie zabrakło wśród nauczycieli i uczniów naszej Świetlicy. Podczas organizowanych w świetlicy zajęć uczniowie zapoznali się z rasami kotów, ciekawostkami dotyczącymi ich życia, a także rozwiązywali zagadki z kociakami w roli głównej. Dzieci usłyszały kocie wierszyki oraz fragmenty książek, w których głównymi bohaterami były koty. Ponadto, obejrzeliśmy zdjęcia kotów należących do dzieci oraz nauczycieli naszej Szkoły. Uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne , których głównym bohaterem był oczywiście kot.
Magdalena Wijas