Nauka przez doświadczenie

Oprócz podręczników, czasopism, atlasów lub  filmów edukacyjnych wielu z nas szybciej uczy się przez wykonywanie doświadczeń. Nowy i trudny temat dotyczący wulkanów i trzęsień ziemi uczniowie poznali z przyjemnością, gdyż mieli okazję zaobserwować oraz zainicjować proces erupcji wulkanicznej. Islandia jest państwem w Europie. W tej „bajkowej krainie” skutej lodem czynnych jest 25 wulkanów. Oprócz pięknych krajobrazów warto dodać, że całość energii elektrycznej Islandczycy pozyskują ze źródeł odnawialnych. Kraj warto odwiedzić latem, ale jednak zimą można zaobserwować najpiękniejsze zorze polarne. Nadmienić należy, że w tym północnym państwie ludzie ciągle wierzą w mityczne trolle, elfy oraz olbrzymy. Uczniowie poprzez zaangażowanie w doświadczenia z uśmiechem poznali informacje i ciekawostki geograficzne.

Zdjęcia: zasoby własne oraz www.national-geographic.pl

Paweł Olejarczyk