Przyjęcie w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

7 listopada uczniowie klasy 1a i 1b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę i już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń szkoły.

Podczas pierwszej części dzieci poznały układ pomieszczeń biblioteki, zasady korzystania z zasobów bibliotecznych, oraz pomieszczenie czytelni szkolnej.
W drugiej części uczniowie obejrzeli krótką audycję multimedialną na temat historii książki, druku i piśmiennictwa. Główną częścią spotkania było uroczyste pasowanie na czytelnika, dokonane przez Dyrektora SP 4 w Sanoku Pana Marka Wojtowicza. Na zakończenie młodzi adepci czytelnictwa otrzymali pamiątkowe zakładki książkowe oraz piękne cytaty wybitnych pisarzy, poetów na temat książek i ich niebagatelnego znaczenia w życiu człowieka.
Mamy nadzieję, że od teraz każdy uczeń klasy pierwszej będzie często odwiedzał Bibliotekę, by wejść do magicznego świata książek, gdzie przygody drzemią na stronach i tylko czekają na swych odkrywców. Na uroczystość pasowania nieoczekiwanie przybył również „dobry duszek” biblioteki szkolnej, który z radością zaznaczył swoją obecność wśród dzieci.

Nauczyciel muzyki oraz bibliotekarz – Marek Dziok.