Wyjście do parku klas pierwszych.

Dnia 30 października br. wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni, klasy pierwsze udały się do miejskiego parku na wycieczkę.

Wyprawa ta dostarczyła nam nie tylko wielu wiadomości, ale i niezapomnianych wrażeń. Park odkrył przed nami piękno jesiennych barw. Bacznie przyglądaliśmy się przyrodzie: rodzajom drzew i krzewów, liściom, owocom. Obserwację, połączoną z rozpoznawaniem, ułatwiły nam lupy przygotowane przez Panią Anetę Ogrodnik-Petryłka. Słuchaliśmy też odgłosów przyrody. Rozmawialiśmy o zwierzętach
i ptakach żyjących w parku. Najwięcej radości sprawiło nam baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści oraz obserwowanie skaczących po drzewach wiewiórek. Najpiękniejsze kolorystycznie liście zabraliśmy do szkoły, które posłużą nam do wykonania ciekawych prac plastycznych. Znaleźliśmy również chwilę czasu, aby odpocząć na ławeczkach platformy widokowej oraz przystanąć przy źródełku Chopina. Zadowoleni, z darami jesieni, wróciliśmy do szkoły.

Krystyna Stec-Lenart
Monika Milczanowska