Dzień Głuchoniewidomych i projekt „Ciepły kolor Dłoni”

Jak co roku obchodzimy w naszej szkole Dzień Głuchoniewidomych. W związku z tym wydarzeniem naszą szkołę odwiedziła Pani Monika Kijowska -  trener i wykładowca, surdopedagog, neurologopeda, tłumacz języka migowego i alfabetu Lorma.

Przygotowana przez naszego gościa prelekcja w ramach projektu pt. „Ciepły kolor dłoni…Na granicy trzech światów: Ciszy, Ciemności i Dźwięku” przybliżyła dzieciom
z klas 1- 4 świat osób Głuchoniewidomych oraz uwrażliwiła na ich potrzeby.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda świat w ciszy i ciemności, uzyskali informacje jak widzą osoby niedowidzące, z jakimi problemami się zmagają na co dzień oraz poznali sposoby i zasady komunikowania się z osobami głuchoniewidomymi. Szczególną radość sprawiła dzieciom możliwość  obejrzenia i podotykania „Czarnej książki kolorów”, alfabetu Braillea oraz nauka alfabetu Lorma dłoniach.

Bardzo dziękujemy Pani Monice za niezwykle interesujące spotkanie.

Zespół nauczyciel wspomagających i rewalidacji