IZBA PAMIĘCI SZKOŁY NA NOWO OTWARTA

W ramach uroczystych obchodów Dnia Patrona Szkoły zaproszeni goście i uczniowie mieli okazję zwiedzić Szkolną Izbę Pamięci, która została na nowo otwarta z inicjatywy dyrektora
p. Marka Wojtowicza

oraz dzięki zaangażowaniu nauczycielek: p. Marioli Nabywaniec, p. Kamili Zajączkowskiej, p. Moniki Milczanowskiej, p. Magdaleny Hetman-Rakoczy i p. Joanny Šlapák, a także dzięki pomocy konserwatorów: p. Adama Biedki i p. Grzegorza Stabryły.

Zgromadzone w Izbie pamiątki przedstawiają cząstkę historii szkoły i osiągnięcia jej uczniów. Na wystawę składają się m.in. kroniki szkolne i sportowe, złote księgi, zdjęcia, dyplomy, puchary, gazetki, wycinki z prasy dotyczące szkoły oraz dokumenty związane z  działalnością placówki. Honorowe miejsce zajmuje Sztandar Szkoły, który jest symbolem jej historii i tradycji.

Szczególna ekspozycja poświęcona jest naszemu Patronowi – księdzu Zdzisławowi Jastrzębiec Peszkowskiemu, na którą składają się przedmioty, fotografie, dokumenty i  publikacje związane z osobą sanoczanina. Przygotowana została także prezentacja multimedialna przybliżająca sylwetkę ks. Zdzisława Peszkowskiego.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Szkolnej Izby Pamięci.

Opiekunki SIP