Europejski Dzień Języków Obcych

28 września w naszej Szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, którego celem jest m.in. promowanie nauki języków obcych. Uczniowie klas 4-8 mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami na temat różnych języków oraz poznać tradycje kultywowane wśród naszych sąsiadów. Na korytarzu czekały na uczniów łamańce językowe, quizy z flagami oraz kody QR, dzięki którym uczniowie mogli posłuchać jak brzmią różne europejskie języki. Ponadto, uczniowie klas trzecich przy użyciu bibuły stworzyli piękne grafiki przedstawiające słynne europejskie budynki. Dzięki obchodom Europejskiego Dnia Języków uczniowie upewnili się, że znajomość języków pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć granice oraz przy okazji dobrze się bawić.

Koordynatorka: Magdalena Wijas
Magdalena Pietrow