Wyróżnienie w konkursie historycznym dla Mai Wojtanowskiej

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8e Maja Wojtanowska zdobyła wyróżnienie w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu HistorycznegoŻołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” organizowanego przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego i Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Maja przedstawiła plastyczną, ale też literacką interpretację losów żołnierzy NSZ związanych z Sanokiem, Władysława Kudlika
i Władysława Skwarca.
Praca literacka nosiła tytuł „ Opowieść mojej babci- historia egzekucji na sanockich Wierchach”, a praca plastyczna „Pamięci Władysława Kudlika i Władysława Skwarca”.

Uczennica odniosła się w nich do historii żołnierzy, którzy zostali zamordowani przez komunistów 24 maja 1946 roku na stadionie w Sanoku. Stadion ten jest Mai szczególnie bliski, ponieważ codziennie tam ćwiczy, dlatego iż jest zawodniczką KS „Komunalni”.

Możemy być dumni z Mai, ponieważ w konkursie brało udział 1620 uczniów z całej Polski, a jej praca zdobyła wyróżnienie, jak też uznanie i zainteresowanie jury konkursowego. Uczennica została zaproszona na uroczystą galę podsumowującą konkurs.

Gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów zarówno sportowych, jak też artystycznych. Powodzenia!

Edyta Szewczyk