Wycieczka do ZOO

Dnia 30 maja dzieci z klasy 2a i zerówkowicze wyruszyli autokarem do Wiejskiego ZOO w Berezce. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt gospodarskich: owiec, kur, indyków, koni, krów, osiołka, królików, kóz oraz zabawa i rekreacja na świeżym powietrzu. Dzieci mogły poznać z warunki życia zwierząt mieszkających w ZOO. Miały okazję zbliżyć się do zwierząt, pogłaskać je, a także nakarmić. Na miejscu czekały na nas liczne atrakcje: tor przeszkód, park linowy, zjeżdżalnia, trampolina, labirynt, piaskownica, huśtawki i wiele innych. Uczestniczyliśmy także w warsztatach wyrabiania masła, oczywiście połączonych z degustacją. Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnej kiełbaski z ogniska, która po tak licznych atrakcjach smakowała wybornie.

Bożena Skrzypska-Obławska