"Jak przygoda to tylko w Multikinie w Rzeszowie" - wyjazd klasy 8c oraz uczennic z klasy 8a i 8d.

28 kwietnia 2023r. uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami p. Renatą Adamską i p. Moniką Milczanowska, wybrali się do Multikina w Rzeszowie na seans filmowy pt."Ant-Man I Osa: Kwantomania" - to amerykański film akcji na podstawie serii komiksów o superbohaterach, o tych samych pseudonimach wydawnictwa Marvel Comics.
Premiera odbyła się 17 lutego 2023r. Film kosztował 200 milionów dolarów USA.
Bohaterowie eksplorują Wymiar Kwantowy.
To, co tam przeżywają, zmieni ich wyobrażenia o tym,  co jest możliwe. Będą walczyć z antagonistą czyli Kangiem Zdobywcą, który kontroluje czas. Międzygwiezdny Kang pozostaje najjaśniejszym punktem filmu.
Jonathan Majors jest na tyle charyzmatycznym aktorem, że samodzielnie podbija stawkę " Kwantomanii". Pod jego pogodnym obliczem pulsuje frustracja, złość oraz skłębiony resentymenty. Jego charakter jest wypadkową ludzkich słabości oraz nieludzkich ambicji.
"Kwantomania" wchodzi w skład filmowego Universum Marvela i stanowi część jego drugiego rozdziału zatytułowanego Saga Multiversum.
Po seansie uczniowie udali się na regeneracyjny posiłek do restauracji na terenie galerii Milenium. Celem wycieczki było obcowanie z kulturą, integracja oraz miło  spędzony czas w swoim towarzystwie.

Renata Adamska
                                   Monika Milczanowska