Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

5 maja 2023 roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy 5b, pod kierunkiem wychowawczyni Pani Beaty Wójtowicz oraz nauczycieli: Pani Eweliny Kity, Pana Marka Dzioka oraz Pana Pawła Olejarczyka, przygotowali uroczysty apel. To patriotyczne, literacko-muzyczne spotkanie, obejrzeli uczniowie klas IV, V, VI, VII oraz część klas VIII. Artyści przypomnieli historię powstania Konstytucji, poruszyli temat miłości ojczyzny, wolności, narodu. Chór zaintonował pieśń Trzeciego Maja, a nasz solista Szymon Gręda, zaśpiewał wzruszającą pieśni „Nadzieja”. Uczniowie recytowali wspaniałe patriotyczne utwory, a konferansjerzy opowiadali niezwykłą historię. Poruszane tematy, to jedne z trudniejszych do inscenizacji. Uczniowie wszystkie teksty doskonale znali na pamięć, popisali się swoją erudycją i umiejętnościami. Co zostało zauważone również przez Pana dyrektora Marka Wójtowicza oraz widzów, którzy oglądali i słuchali widowiska z niezwykłym skupieniem, czego dowodem były gromkie owacje. Całość dostosowana była do możliwości odbioru młodego widza, co utrzymało zainteresowanie oglądających, wśród których panowała niezwykła cisza i skupienie przez cały czas występów. Tym samym dziękujemy publiczności za wspaniałą postawę, a artystom za pełne wzruszeń chwile, życząc dalszych sukcesów scenicznych.

Wszystkich zapraszamy na hol szkoły do pooglądania i zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi Konstytucji 3 Maja. Wystawę prac plastycznych i lapbooków uczniów zorganizowała Pani Iwona Barszczewska-Menio.

Beata Wójtowicz

Ewelina Kita